YouTube’un gösterimi 1 milyarı geçen videolarının arasına şimdi de bu video eklendi!

YouTube'un 1 milyar kulübüne yeni üye!

Wiz Khalifa, Meghan Trainor, Mark Ronson, Enrique Iglesias, Taylor Swift, Katy Perry, Justin Bieber ve Psy’nin ne gibi bir ortak noktası olabilir? Başlıktan da tahmin edebileceğiniz üzere tüm bu şarkıcılar, YouTube’da gösterimi 1 milyarı geçen videolara sahipler.

Wiz Khalifa’nın Furious 7 soundtrack albümünde yer alan parçası See You Again’in 1 milyarı geçenler kulübüne katıldığı YouTube Trends blog’undaaçıklandı. Klip, 184 günde 1.000.000.000 gösterime ulaşarak, bu noktaya en hızlı ulaşan ikinci klip oldu. See You Again’i geçen tek parça ise aynı işi 160 günde yapan Gangnam Style idi. Ancak Güney Kore’den çıkan hit parça Gangnam Style’ın YouTube’da neredeyse tüm rekorları kırdığı bir gerçek.

See You Again’in başarısı, eskisinden çok daha fazla video izlediğimiz ve kliplerin başarılı hale gelmesi için geçmesi için gereken sürenin kısaldığını gösteriyor. YouTube’tan Kevin Allocca, Haziran’ın başında bu sınırı yalnızca iki videonun aştığını, ancak son altı ayda sekiz ek videonun 1 milyarı geçtiğini söylüyor. 1 milyarı geçecek bir sonraki video, muhtemelen OneRepublic’in Counting Stars’ı olacak.

Deniz Köroğlu

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın