Yerli Oyun TARTARUS Çok Yakında PC’lerde!

TARTARUS:

Hikaye çok basit: Aşçı bütün gemiyi (TARTARUS’u) ve mürettebatı kurtarabilecek mi? Çıkış yolu ile bu antika geminin karmaşık bilgisayar terminallerini çözmekten geçiyor. Bu bilgisayarları hacklemek için Amiga ve Commodore zamanlarındaki komut satır sistemini kullanmak zorundasınız.

TARTARUS‘un retro-fütüristik tarzı ve atmosferi kaynağını Alien ve Robocop gibi ikonik bilim kurgu filmlerinden alıyor. Bu tarz, keskin ve modern grafiklerle günümüze kadar ulaştı.

-Alien: Isolation ve Soma dışında piyasada çok fazla retro-fütüristik tarzda kayda değer oyun yok. TARTARUS uzayın karanlığındaki sert ve kimi zaman komik diyaloglarla bu tarzı geri getirmek istiyor.

-Tartarus, canavarları öldürdüğünüz ya da genetiği değiştirilmiş süper askerlerin dalgalarını temizlediğiniz bir oyun değil. Bu sefer, tek düşman aklınız olacak!

-Zorlu ve benzersiz bulmacalar TARTARUS‘un mekaniğinin özünü oluşturuyor. TARTARUS gemiyi hacklemeniz için öğrenmeniz gereken gerçekçi bir kodlama sistemi kullanıyor. Programlama bilgisine ihtiyaç olmadan, her oyuncu gemiyi biraz mantığını kullanarak hackleyebilir =)

Deniz Köroğlu

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın