Tizen İşletim Sistemli Samsung Z2’nin Özellikleri

Tizen İşletim Sistemli Samsung Z2'nin Özellikleri Belli Oldu

Birkaç haftadır çeşitli özellikleri hakkında internet üzerinde söylentiler dolanan Samsung Z2 ile ilgili en sağlıklı bilgiler elimize ulaştı. Samsung Z2’nin en dikkat çeken yönü Samsung tarafından geliştirilenTizen işletim sistemine sahip olması. Android ve iOS işletim sisteminin yanında Windows Phone işletim sisteminin bile işi oldukça zorken Samsung’un alternatif işletim sistemini kullanan telefonları piyasaya sürmesi biraz garip görünebilir; fakat Samsung’un bu telefon ile giriş ve orta segment kullanıcıları hedeflemesi işleri değiştirebilir. Ekonomik bir telefon olacak Samsung Z2’nin teknik özellikleri ise Sammobile tarafından yayınlanan yeni videoda listelendi.

Resmi Samsung Z2 tanıtım videosu gibi görünen videoda daha önceki söylentiler de doğrulanmakta. Ayrıca telefonun tasarımı da videoda karşımıza çıkmakta:

Samsung Z2 Özellikleri

Videodaki bilgilere göre Samsung Z2 şu özelliklere sahip olacak:

– 1.5 GHZ 4 çekirdekli işlemci

– 4G LTE desteği

– Ultra Data Saving Modu

– Kullanıcı dostu arayüz

– Kolay kullanılabilir kilit ekranı

– 5 MP arka kamera

– Önceden yüklenmiş WhatsApp ve Facebook uygulamaları

Serinin bir önceki telefonu olan Z1’e göre işlemcinin güçlendirildiği görülüyor. Çift çekirdekli 1.2 GHZ işlemci yerine 4 çekirdekli 1.5 GHZ işlemci kullanılmış. Kameranın 5 megapiksel olması ise telefonun ekonomik bir telefon olacağına işaret ediyor. Bunun yanında selfie çekimleri için özel modlara yer verilecek.

Furkan Demirci

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın