Terör Örgütü Ünlü Araba Oyununu Haberleşme Aracı Olarak Kullanmış!

Terör Örgütü FETÖ Asphalt Airborne'ü Kullanarak Haberleşmiş

Son zamanlar ülkemizde çok üzücü olaylar yaşandı. Yaşadığımız bu üzücü olayların bir numaralı faili olan ve paralel devlet yapılanmasıyla suçlanan terör örgütü FETÖ hakkında ülke savcıları ve kolluk kuvvetleri yoğun çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan çalışmaların ardından terör örgütü üyelerine ait ilginç detaylar ortaya çıkıyor. Anadolu Ajansı’nın haberine göre FETÖ üyelerinin, cep telefonlarına yükledikleri ve ilk bakışta araba yarışı oyunu olarak görünen ancak açıldığında şifreyle girilensohbet programına dönüşen uygulamayı haberleşme aracı olarak kullandıkları tespit edildi.

Habere konu olan ünlü oyun, yeri geldiğinde hepimizin çok vakit geçirdiği Asphalt 8 Airborne. Soruşturması kapsamında tutuklanan örgüt üyesi, örgüt içerisindeki haberleşmenin özel şifrelerle girilen ve ilk bakışta araba yarışı oyunu gibi görünen program üzerinden yapıldığını itiraf etti. Tutuklanan kişi verdiği ifadesinde aşağıdaki açıklamalarda bulundu:,

“Telefonuma yüklenen örgüt içerisinde kullanmış olduğumuz ‘Asphalt 8 Airborne’ programı örgüt içerisinde her şahsa yüklenmez. Ancak program gerekli olan yani ihtiyaç duyulan kişilere yüklenir. Bu programda aynı By Lock programı gibi bilgi akışı sağlanıyordu. By Lock programından tek farkı her önüne gelene bu program yüklenmez. Sadece ihtiyaç duyulan kişilerde bu program mevcuttu. Benim programa yüklenme sebebim ev abisi olmamdan ve gelen mesajlarda bilgi akışını diğer arkadaşlara iletmemdi. İsimlerin karşısında bulunan numaralar sistemin kişilere verdiği kod numarasıdır. Birini eklemek isteyen kişinin, karşı taraftaki kişinin kod numarasını bilmesi gerekir.”

Manipüle edilen Asphalt 8 Airborne

Yukarıdaki fotoğraf manipüle edilen Asphalt 8 Airborne uygulamasına ait. Tutuklanan örgüt üyesi telefonuna sahte Asphalt 8 Airborne’un yüklediğini, programın internetteki orijinal sembolünün sarı renkli olduğunu ancak telefonuna yüklenen programın kırmızı renkli simgesi olduğunu belirtti. Kendisinden örgüt içindeki haberleşmenin bu program üzerinden yapılmasının istendiğini belirten örgüt üyesi, oyun görünümlü programa şifreyle girildiğini kaydetti.

Furkan Demirci

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın