Sony Playstation 4 NEO’yu 7 Eylül’de Duyuruyor!

PlayStation 4 Neo

Sony‘nin geçtiğimiz aylardan bu yana güçlendirilmiş bir PlayStation versiyonu üzerinde çalıştığını ve bu yeni PlayStation modelinin PlayStation 4 Neo olarak adlandırılacağı söylentileri ortaya çıkmıştı. Bu dedikoduların doğrulanmasına çok az bir zaman kaldı. Son gelen bilgilere göre PlayStation 4 Neo7 Eylül tarihinde duyurulabilir.

Yeni PlayStation modelinin son dönemlerde bir hayli ilgi kazanan sanal gerçeklik akımına ve 4K kalitededeki oyunlara yönelik olarak geliştirildiği ortaya atılan iddialar arasındaydı. Mevcut PlayStation modeli yeni çıkan oyunlara artık tam randımanlı destek veremediğinden, Sony’nin NEO üzerinde çalışması mantıklı bir girişim olarak adlandırıldı. Daha güçlü bir donanıma sahip olacak PlayStation 4 NEO’nun özelliklerinin yanı sıra ne zaman çıkacağı da merak ediliyor.

PlayStation 4 Neo Ne Zaman Duyurulacak?

Sony’nin yeni gözbebeği niteliğindeki PlayStation 4 NEO’nun tanıtım tarihiyle ilgili güvenilir kaynaklardan bir tarih sızdırıldı. Fransız bir yayının haberine göre, yeni konsol 7 Eylül tarihindeduyurulacak. Tüm özellikleriyle birlikte duyurulacak olan konsolun, bütün PlayStation 4 oyunlarını destekleyeceği biliniyor.

PlayStation 4 NEO Özellikleri

Yeni konsolun özelliklerini daha önce sizlerle paylaşmıştık. Sızdırılan bilgilere göre cihazda 2.1 GHZ hızında 8 çekirdekli AMD işlemci, 911 Mhz hızında grafik işlemci, 36 hesaplama ünitesi, 8 GB GDDR5 RAM, 218 gigabite bant genişliği, 500 GB ve 1 TB depolama seçenekleri olacak.

Furkan Demirci

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın