Samsung Telefonlarda IBM Çipini Kullanacak

IBM Çip

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, yeni telefonlarını daha hızlı bir hale getirmek için IBM’nin sıra dışı çipini kullanacak.

IBM‘ni bir süredir üzerinde çalıştığı ve son dönemin en başarılı çipi olarak nitelendirilen TrueNorth, Samsung’un yeni telefonlarına gücünü sağlayacak en önemli parça olacak. Bu parça sayesinde Samsung kullanıcıları artık donma ve kasma hataları ile karşılaşmayacaklar.

Samsung yeni telefonlarında IBM sayesinde daha kısa sürede daha fazla işlem yapmayı amaçlıyor. Özellikle kamerası için geliştirmek istediği TrueNorth çipi, Samsung’a saniyede 2.000 kare çekim yapmaya imkan sağlayacak. Samsung IBM çipini kullanmadığı taktirde bu oran 120 kare civarlarında olacaktı. DVS teknolojisi ile birlikte çalıştırılması planlanan IBM’nin yeni çipi kullanıcılar için oldukçayüksek hızlarda performans sağlayacak.

İnsan beyni gibi çalışabildiği iddia edilen TrueNorth, birçok işlemi kolaylıkla yapabiliyor. Özellikle aynı anda birden fazla işlem yapmak isteyen kullanıcıların bir numaralı kurtarıcı olacak TrueNorth‘u birkaç yıl içerisinde Samsung telefonlarında görebiliriz

Furkan Demirci

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın