Samsung Galaxy Note 7 Kalemi S Pen Neler Sunacak?

Galaxy Note 7 S Pen Özellikleri Sızdırıldı Manşet

Samsung’un yarın New York’ta düzenleyeceği etkinlikte resmi olarak tanıtacağı Galaxy Note 7’nin aksesuarı S Pen hakkında da bilgiler gelmeye başladı. S Pen’e kazandırılan yeni özellikler cihazı tercih etme nedenlerinden biri olabilir.

Samsung Galaxy Note 7’nin karşımıza çıkmasına sadece 1 gün kaldı. Şimdiye kadar cihazın gerek donanımı gerek tasarımı gerekse de aksesuarları hakkında bilmediğimiz şey kalmadı. Kullanıcıların Galaxy Note’u tercih etmelerindeki en önemli nedenlerinden biri olan S Pen’in yeni modelde tasarım tarafında geliştirmeler içerip içermediğini söylemek mümkün değil ancak üç yeni özelliği göreceğimiz kesin.

Yenilenen S Pen’de artık bir kelimenin üzerine geldiğinizde kelimenin çevirisi gösterilecek. Bu sayede üçüncü parti uygulamaya ihtiyaç duymadan bir şey okurken anlamını bilmediğiniz kelimeleri hızlıca öğrenebileceksiniz. S Pen’in ikinci özelliği çok küçük yazılarla karşılaştığınızda faydalı olacakbüyütme özelliği. Yazıları okuyamadığınız noktada büyütmek için parmaklarınız yerine S Pen’i kullanacaksınız. Yenilenen S Pen ayrıca uygulamalar arasında kolaylıkla geçiş yapabilmenizi de sağlayacak olan bakışlar özelliğine sahip olacak.

Furkan Demirci

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın