Philips Monitörleri’nden Yeni E9 Monitör serisi!

Amsterdam, 28 Şubat 2018 – Lider teknoloji şirketi ve Philips Monitörleri’nin marka lisans ortağı MMD, tüketici ekranları alanındaki Philips E ürün grubuna yeni katılan üç modeli ile karşınızda. “E9” adı verilen bu modeller, üst düzey izleme ve tarz için üstün tasarımı ve olağanüstü görüntü performansını bir araya getiriyor. Dar çerçeveli bu üç E9 Full HD ekran, 27 inçlik cömert boyutu ve Ultra-Wide Color özelliği ile, ister evde ister işte olsun, artırılmış konfor ve eğlence için capcanlı gerçek görseller ve sürükleyici görüntüleme açıları sunuyor.

Harika görüntü kalitesi

Yeni Philips E9 monitörlerinin hepsi, 27 inçlik, mükemmel IPS LED geniş görüntülü ekranlarına sahip. Standart TN panellerinin aksine, IPS 178/178 görüntüleme açılarına bir de üst düzey görüntü ve renk doğruluğunu da ekleyerek ekranları neredeyse her açıdan görüntülemeyi ve aynı zamanda da dikkat çekecek kadar canlı görüntülerin ve capcanlı renklerin keyfini sürmeyi mümkün kılıyor. İşte bu yüzden, bu modeller yalnızca fotoğrafları görüntülemek, film izlemek ve internette gezinmek için değil aynı zamanda renk doğruluğu ve tutarlı parlaklık isteyen profesyonel kullanıcılar için de ideal. Ultra-Wide Renk Teknolojisi, E9 monitörlerini daha derin, daha canlı ve daha doğal görünümlü renkler için özellikle geniş bir renk gamı ile donatırken geliştirilmiş Full HD 1920 x 1080 çözünürlük ise neredeyse dokunulacak kadar gerçek görüntüler için harikulade ayrıntı, parlaklık ve kontrast sağlıyor. Üstelik bu monitörler, daha rahat bir izleme için parlaklığı düzenleyen ve titreşimi azaltan  Flicker-Free (Titreşimsiz) Teknolojisi sayesinde de gözleri yormuyor. Philips LowBlue (Düşük Mavi Işık) Modu ise daha sağlıklı kullanım için zararlı kısa dalga boyundaki mavi ışığı azaltan akıllı bir yazılım kullanıyor.

Şık tasarım

E9 monitörleri, Philips E ürün grubunu başarılı kılan akıllı tasarım geleneğini devam ettiriyor. Parlak siyah yüzeyiyle zarif metal bir ayağa sahip üçü de 27 inçlik modeller, 9.94 mm ile süper ince ve çaba göstermeye gerek kalmadan akıcı bir oynanabilirlik için monitörün yenileme hızını GPU kare oluşturma oranı ile eş zamanlayan AMD FreeSyncTM teknolojisi ile donatıldılar. Bu monitörler ayrıca pürüzsüz bir görünüm ve dikkat dağılmasını olabildiğince önleyebilmek için ultra dar çerçevelere sahip. Bu nedenle de, çoklu ekranlı ya da çoklu kurulumlu kullanımlar için ve grafik tasarımından, profesyonel uygulamalara ve oyuna kadar çok çeşitli kullanımlar için ideal modeller. Ayrıca bu ekranlar sadece muhteşem görünmekle de kalmıyor, aynı zamanda da çevreye de saygılı. Temel uluslararası standartları yerine getiren sürdürülebilir, çevre dostu malzemeler ile yapılan bu monitörler, cıva ve kurşun içermiyorlar, % 100 geri dönüştürülebilir ambalaj malzemesi ile gönderiliyorlar ve düşük güç tüketimleri sayesinde de enerji tasarrufu sağlıyorlar.

Zahmetsiz bağlantı

Çok kapsamlı bağlantı seçenekleri sunan E9 monitörlerinin üçü de, kişisel bilgisayardan ya da çeşitli AV kaynaklarından (set üstü kutuları, DVD çalarlar, A/V alıcılar ve video kameralar gibi) yüksek kalitede dijital görüntü ve ses iletimi için High-Definition Multimedia Interface (HDMI – Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arayüzü) girişi kabul edecek gerekli donanıma sahip. Daha da fazla kolaylık ve bağlantı sağlayan 276E9QJAB modeli, şimşek gibi hızlı görüntüleme ve yenileme hızları için DisplayPort bağlantısına da sahip. Üstelik multimedyanın tadını daha da iyi çıkarabilmek için dahili stereo hoparlörler de cabası.

E9 ailesi büyümeye devam ediyor

27 inçlik yeni düz ekran monitörlerin ötesinde, Philips E9 ailesi, birkaç düz ve kavisli ekran modellerinin de piyasaya çıkışı ile daha da genişleyecek. Üstelik bunların hepsi zarif, süper ince, 9.94 mm tasarıma ve AMD FreeSyncTM teknolojisi gibi teknolojik yeniliklere sahip. 276E9QDSB, 276E9QJAB ve 276E9QSB FHD modelleri 2018 yılının mart ayının başında 229 USD tavsiye edilen perakende fiyatından piyasaya çıkacak. Bunları, Mayıs ayında piyasaya çıkacak, 23.8 inçlik FHD düz ekran ve Temmuz ayında piyasaya çıkacak 21.5 inçlik FHD düz ekran izleyecek. Ayrıca Philips, daha az görüntü bozulması ve daha fazla sürükleyicilik etkisi için de üç adet E9 kavisli model geliştirdi. Bunlar da 31.5 inç FHD/QHD formatında ve 27 inç FHD formatında mayıs ayının başında piyasada bulunabilecek.

Teknik özellikler:  Philips 276E9QSB / 276E9QDSB / 276E9QJAB

LCD panel tipi IPS teknolojisi
Arka aydınlatma teknolojisi W-LED
Panel ölçüsü 27 inç / 68.6 cm
Etkili görüntüleme alanı 597.9 (H) x 336.3 (V)
Optimum çözünürlük 1920 x 1080 @ 60 Hz
Görüntüleme açısı 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Parlaklık 250 cd/m²
Renk sayısı 16.7 milyon
Renk gamı (tipik) NTSC 93%*, sRGB 124%
Kullanım kolaylığı ·         Dahili Hoparlörler: 3 W x 2 (276E9QJAB)

·         Güç Açma/Kapama, Menü, Ses (276E9QJAB)
(HDMI Audio out), Giriş, SmartImage Lite (276E9QSB), SmartImage Game (276E9QDSB,276E9QJAB), Kensington kilidi, VESA montajı(100x100mm)

·         Tak ve Çalıştır Uyumluluğu: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7

Bağlantılar ·         276E9QSB:
Sinyal Girişi: VGA (Analog), DVI-D (dijital, HDCP), HDMI (dijital, HDCP)
Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync Yeşil
Ses (Giriş/Çıkış): HDMI ses çıkışı

·         276E9QDSB:
Sinyal Girişi: VGA (Analog), DVI-D (dijital, HDCP) Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync Yeşil

·         276E9QJAB:
Sinyal Girişi: VGA (Analog), DisplayPort 1.2, HDMI (dijital, HDCP)
Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync Yeşil
Ses (Giriş/Çıkış): PC ses girişi, Kulaklık çıkışı

Sürdürülebilirlik ·         Çevre ve enerji: EnergyStar 7.0, EPEAT Silver, RoHS, Kurşunsuz, Cıvasız

·         Geri dönüşümlü ambalaj malzemesi: 100 %

Yasal uygunluk ve standartlar ·         276E9QSB: Düzenleyici Makam Onayları: CE İşareti, FCC B Sınıfı, CU, TUV/ISO9241-307, EPA, WEEE, CCC, CECP, cETLus, PSE

·         276E9QDSB: Düzenleyici Makam Onayları: CE İşareti, FCC B Sınıfı, RCM, CU, TUV/ISO9241-307, EPA, WEEE, CCC, CECP, BSMI, PSE, VCCI

·         276E9QJAB: Düzenleyici Makam Onayları: CE İşareti, FCC B Sınıfı, WEEE, CEPC, CU, EPA, RCM, BSMI, cETLus, TUV/ISO 9241-307

Kabin ·         Renk: Siyah / Gümüş

·         Yüzey: Parlak

Deniz Köroğlu

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın