Kojima’dan Sonraki İlk Metal Gear Oyunu Ortaya Çıktı

metal gear survive logo

Kojima ile Konami arasında büyük sorunlar ortaya çıktıktan sonra yapımcı ile yayıncı yollarını ayırmıştı. Bu ayrılığın ardından Konami, yeni Metal Gear oyunları yapacağını açıklamıştı. O ayrılıktan sonra ortaya çıkan ilk oyun ise Metal Gear Survive oldu.

Hideo Kojima, Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain’i bitirmek üzereyken Konami ile sıkıntılar yaşadığı ortaya çıkmıştı. Bütçede kesintiye gitmek isteyen ve yapımcılık vizyonunu mobil oyunlara kaydıracağını söyleyen Konami, bu sebeple Kojima’dan ayrılmasını istemişti. Metal Gear serisini 1980’li yıllardan bu yana geliştiren Kojima’nın ayrılmasından sonra ise yeni Metal Gear oyunları yapacağını açıklayan Konami’nin ilk oyunu ortaya çıktı.

2017’de PC, Playstation 4 ve Xbox One platformları için yayınlanması düşünülen Metal Gear Survive, alternatif bir Metal Gear evreninde geçecek ve co-op tabanlı olacak bir oyun. Oyunda amacımız tek başımıza ya da arkadaşlarımızla birlikte üzerimize doğru gelen çeşitli düşman gruplarından sıyrılmak ve daha uzun süre hayatta kalmayı başarabilmek. Oyunun hikayesi de bir hayli garip: “Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes‘dan sonra bir solucandeliği açılır ve karakterlerimiz başka bir evrene geçerler.” Sözü de çok uzatmadan sizi oyunun muhteşem (!) videosuyla baş başa bırakalım:

Furkan Demirci

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın