iz Gizli Sekme Açınca Otomatik Kilitlenen Kapı Kilidi Yaptılar

Siz Gizli Sekme Açınca Otomatik Kilitlenen Kapı Kilidi Yaptılar

Eğer internet tarayıcınız üzerinde gizli sekmeyi sıkça kullanıyorsanız bu icat yıllardır beklediğiniz şey olabilir. Tarayıcımızın gizli sekmesini internet gezintilerimizin izlerine erişilmemesi için kullanıyoruz. Eğer gizli sekme kullanmazsak hangi sitelere girdiğimiz, hangi videoları seyretiğimiz veya hangi fotoğraflara baktığımız kolayca ortaya çıkabiliyor. Gizli sekmede ister sevdiğiniz şarkıcının fotoğraf veya videolarına bakın, ister eşinize doğum günü hediyesi araştırın, ister 93’te Arif’in Manchester’a attığı gölü bulmaya çalışın, iş üstündeyken basılmak sizin için kabusların en büyüğü olacaktır. Neyse ki artık Useless Duck Company adlı firmanın CEO’su Mike’ın sizin için geliştirdiği akıllıca bir çözüm var.

Daha önceden de hayatlarımızı kolaylaştıran benzer mucizevi icatlarla karşımıza çıkan Mike’ın son projesi Incognito Lock olarak adlandırdığı akıllı kilit. Incognito Lock temel olarak siz bilgisayarınız üzerindeki tarayıcıların gizli sekmelerini açtığınızda otomatik olarak kapınızı kilitliyor. Bu sayede odanıza aniden giren kişi ona internet üzerinden araştırdığınız hediyenin ne olduğunu öğrenerek sürprizi bozamıyor ya da Arif şut çekerken tam top filelerle buluşacakken olayın heyecanı kaçmıyor.

Incognito Lock tarayıcınızda işinizi bitirip gizli sekmeyi kapatınca otomatik olarak açılıyor. Yani sandalyenizden kalkmadan kapınızı açıp kapatabiliyorsunuz.

Useless Duck’ın CEO’su Mike’ı daha önceden otomatik çorap çıkarma robotu ve otomatik tuvalet kağıdı kesicisi gibi devrimsel buluşlarıyla tanımıştık.

 

Furkan Demirci

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın