Elektrikli Otomobil Trendine Volvo da Ayak Uydurdu!

Volvos-first-electric-car

Benzinli otomobil üreten firmaların elektrikli otomobil üzerinde çalışmalar yaptığını biliyoruz, Volvo da bu kervana katıldı ve 2018 yılında elektrikli otomobil üretmeye hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

Neredeyse her gün elektrikli araba haberi paylaşıyoruz. Bunun sebebi, nerdeyse tüm benzinli otomobil üreten firmaların elektrikli araba üretmeye başlaması. Bu olay aklımıza Tesla Ceo’su Elon Musk’ın “artık benzinli arabalarla yapabileceklerimizin sınırına geldik” açıklamasını getiriyor. Benzinle harikalar yaratan firmalar bile teker teker elektrikli motora geçiş yapıyor. Son olarak bu trende ayak uyduran firma Volvo oldu.

Şirkete yakın kaynaklardan yapılan açıklamalara bakacak olursak, Volvo elektrikli otomobil konusunda çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyor. Ancak Volvo tarafından elektrikli bir otomobil üretilmesine daha uzun süre var gibi gözüküyor. Ortalama olarak 2018 yılını gösteren kaynaklar, bu zamana kadar Volvo dan elektrikli otomobil göremeyeceğiz.

Otomobil hakkında çok fazla bilgi olmasa da Volvo’nun elektrikli otomobil pazarına SUV bir model ile gireceği belirtiliyor. Bunun dışında diğer bir kaynaktan gelen habere bakacak olursak 2016 yılı içerisinde Volvo tarafından Hibrit bir araç piyasaya çıkartılacak. Bu araç hakkında da çok fazla bilgi bulunmasa da, Volvo yaptığı işi iyi yapmaya özen gösteren bir otomobil firması. Bizi takip etmeye devam edin.

Deniz Köroğlu

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın