Dünyanın İlk Tamamen Robot Mutfağı!

Robot Mutfak

Robotik yardımcılar özellikle ağır saniyede insan istihdamını tehdit edecek şekilde yaygınlaşırken, bazı ufak tefek örnekler farklı meslek dallarında da yayılmaya devam ediyor. Moley robot mufak da bu istisnalardan biri.

Robotlara teslim edeceğimiz mesleklerin arasında İlk Robot Avukat Ross Duruşmalara Girmeye Hazırlanıyor  haberimizde olduğu gibi endüstriyel montaj dışında mesleklere de bulaşan robotlar, mutfaklara da geliyorlar.

Aşağıda videosunu izleyeceğiniz yeni mutfak robotu öyle meyve ve sebze doğrayan geleneksel mutfak robotlarından değil. Aslında ona bir mutfak robotu değil de, robot mutfak adını vermek çok daha doğru. Durduğu yerde yaklaşık 3-5 çeşit yemeği büyük bir ustalıkla hazırlayarak pişirebilen bu robot mutfak, yetenekli aşçılar tarafından eğitiliyor. Bir yemeği hazırlamak için gereken aşamaları büyük bir titizlikle yerine getirebilen robot mutfak hakkında kısa bir tanıtıcı film çekilmiş, o videoyu aşağıdan hemen izleyebilirsiniz.

Moley Robotics tarafından geliştirilen sistem, bu TV reklam spotunda da görüldüğü gibi oldukça ilgi çekici ve cezbedici duruyor. Robot endüstrisi bu kadar hızla ilerlemeye devam ettikçe, belki de yakın bir zaman sonra annelerimizin emek vererek yaptığı tatlarda sadece anılarımızda kalacaklar.

Furkan Demirci

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın