Dünyanın En Hızlı Mobil İnterneti Hangi Ülkede?

Dünyanın En Hızlı Mobil İnterneti Hangi Ülkede?

Dünya internet hızının en sağlıklı verileri OpenSignal uygulamaları ve web sitesi aracılığı ile öğrenilebiliyor. Zaten OpenSignal web sitesi de her ay gerek PC platformu gerekse mobil platformlar için en hızlı internet servislerinin hangi ülkede olduğuna dair raporlar yayınlıyor.

2016 yılının Ağustos ayı için yayınlanan dünyanın en hızlı mobil internet hızı hangi ülkede araştırmasında maalesef Türkiye bir sıralamaya tabi tutulmadı. Ancak OpenSignal bu araştırmasını3G ve 4G ortalamalar üzerine yapıyor. Bu yüzden Türkiye’de 4.5G hızına geçilmiş olması önemli bir fark yaratmıyor ve ülkemizde hala 3G kullanılmaya devam edildiği için Türkiye sıralamalarda geride kalıyor.

Dünyanın en hızlı mobil interneti nerede?

Güney Kore mobil internet hızı konusunda 3G/4G ortalamasıyla 41Mbps hızla lider durumda. Onu 31Mbps süratle Singapur takip ediyor. Macaristan, 26Mbps hızla hem Avrupa’da birinci hem de dünyada üçüncü olmuş.

Dünyanın En Hızlı Mobil İnterneti Hangi Ülkede?

Türkiye kaçıncı sırada?

Avrupa sıralamasında Türkiye 3G ve 4G ortalamasında değerlendirildiğinde 11-12Mbps süratiyle ortalama bir hizmet veriyor. Her ne kadar 4.5G altyapısına geçmiş olsak da henüz 3G kullanımın daha yaygın olması, bizim kişisel telefonlarımızda çok hızlı indirme oranlarını görmemizle genel ortalama çok değişmiyor. Ancak Türkiye İtalya, Romanya, Bulgaristan gibi ülkelerin gerisinde kalıyor. Doğal olarak bu hızla da dünyada ilk 10’da giremiyor.

Dünyanın En Hızlı Mobil İnterneti Hangi Ülkede?

Furkan Demirci

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın