BlackBerry’nin İçinden Alcatel Çıktı

BlackBerry'nin İçinden Alcatel Çıktı!

BlackBerry son yıllarda yaşadığı düşüşe bir son vermek istiyor. Bunun için geçtiğimiz günlerde duyurduğu BlackBerry DTEK50 ön siparişe açıldı ve yükselişe geçmek için “dünyanın en güvenli telefonu” sloganını kullanıyor. Fakat BlackBerry’den hiç beklenmeyen bir hareketle karşılaştık; ortalıkta dolaşan söylentilere göre, meğer ünlü şirket DTEK50’nin tasarımını ve özelliklerini Alcatel’den almış.

BlackBerry’nin geçtiğimiz günlerde duyurulan yeni telefonu DTEK50’nin haberini sizlerle paylaşmıştık. Taşıdığı özelliklerle birlikte değerlendirildiğinde oldukça makul bir fiyata kullanıcıyla buluşacak olan BlackBerry DTEK50, dokunmatik ekranla karşımıza çıkacak ve 5.2 inç 1080p ekran13 megapiksel kamera, 3 GB RAM16 GB hafıza ve Snapdragon 617 işlemciyle birlikte gelecek. Fakat aynı özellikler tasarım ve donanım olarak Alcatel Idol 4 telefonunda da var. Peki hangisi orijinal?

Alcatel vs BlackBerry

Gelen haberlere göre BlackBerry kullanılan malzeme olarak biraz daha kalın cam kullanmış ve telefonun en önemli özelliği olarak güvenli olmasını ön plana çıkarıyor. Bunun dışında kendine ait herhangi bir dokunuşu olmadığı iddia edilen yeni telefonun tasarımı Alcatel ile birebir aynı. Yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere kameranın daire olması dışında hiçbir fark bulunmuyor.

Bakalım ortaya atılan bu iddia satış rakamlarına etki edecek mi?

Furkan Demirci

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın