Aston Martin Elektrikli Otomobil Pazarına Giriyor!

Aston Martin Elektrikli Otomobil Pazarına Giriyor

Benzinli otomobil konusunda yıllardır üretim yapan dev firmalar, elektrikli otomobil üretecekleri konusunda açıklamalar yapmaya başladılar. Tesla CEO’su Elon Musk benzinli otomobil konusunda sona gelindiğini ve bundan sonra elektrikli otomobillerin daha revaçta olacağını dile getirmişti. Bu açıklamadan sonra neredeyse tüm büyük firmalar teker teker açıklama yapmaya başladılar.

Son olarak Aston Martin de elektrikli otomobil üreteceğini duyurdu ve konsept bir görsel paylaştı. Aston Martin CEO’su Andy Palmer, hali hazırda bulunan Rapide modelini elektrikli olarak piyasaya sunacaklarını açıklamıştı. Açıklama sonrasında iki ay gibi bir süre geçti ve yeni açıklamalar geldi. Bu açıklamaların yanında bir görselde paylaşıldı.

Paylaşılan fotoğrafa baktığımız zaman mevcut Rapide tasarımının aynısı olduğu gözüküyor. Bu iki modelin birbirinden ayrılması için elektrikli olanın RapidE olarak adlandırılacağı da belirtiliyor. Araç ilk piyasaya çıktığı zaman 550 beygir gücüne sahip olacak daha sonra 1000 beygirlik bir model daha çıkacağı belirtildi. Fiyat konusunda bir açıklama olmasa da şuan Rapide modelinin 200 bin dolar olduğunu hatırlatalım.

Deniz Köroğlu

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın