Android için Chrome Güncellendi! Videolar Artık Daha Hızlı ve Batarya Dostu

Android için Chrome Güncellendi

Tarayıcı savaşlarını önde götüren Google Chrome son günlerde güncelleme üstüne güncelleme alıyor. Geçtiğimiz hafta masaüstü versiyonuna önemli yenilikler ve geliştirmeler eklenen tarayıcının bugün Android tarafına da güncelleme geldi. Mobil internet tarayıcısı artık videoları daha hızlı yükleyecek ve batarya dostu olacak.

Google’ın Chrome tarayıcıyı ortaya çıkarırken amacı herkesi kapsayıcı özelliklere sahip olmasıydı. Nitekim tarayıcı rekabetinde yüzde 70’leri bulan önderliği bu girişimin başarılı olduğunu gösteriyor. Mobil platformlarda da aynı başarıyı sürdürmek isteyen şirket, Android için Chrome‘a hayat kurtaran iki geliştirme ekledi. İnternet tarayıcısı artık videoları daha hızlı yükleyecek ve batarya dostu olacak. Aşağıdaki videoda güncelleme sonrası ilk karşılaştırmayı bulabilirsiniz.

Google’ın bu güncellemeyle birlikte pilin daha uzun süre dayanacağını iddia ettiğini de söyleyelim. Artık çoğu sitenin HTML5 videolara geçmesiyle Chrome’un veri tasarrufu modu yüzde 50’ye varan tasarruf sağlayacak ve kotalar düşünülerek kullanıcılara özel düşük boyutlu video versiyonları gösterilecek.

The Verge’e açıklama yapan Google yetkilisinden de bir müjde var. Google Chrome’un 53. versiyonu gelecek ay yayınlanacak ve Windows 10’da yapılan testlerde güç tüketiminde yüzde 33 bir iyileştirme görüldü.

Furkan Demirci

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın