Android 7.0 Nougat Bu Hafta Çıkabilir!

Android 7.0 Nougat Bu Hafta Çıkabilir!

Bildiğiniz üzere Google geçtiğimiz aylarda yeni işletim sistemi Android 7.0‘ın ismini resmi olarka duyurmuştu. Android işletim sisteminin yaratıcısı olan bilişim devi bu duyuruyla birlikte Android 7.0 Nougat adını verdiği yeni mobil işletim sisteminin deneme versiyonlarını geliştiricilere açmıştı. FakatAndroid 7.0 N‘in geliştirici sürümleri yayınlanmış olsa da Android nougat çıkış tarihi hakkında bir açıklama yapılmamıştı. Android Nougat‘ın birkaç geliştirici sürümü yayınlandıktan sonra ancak bu yeni platformun çıkış tarihinin yakın olduğunu tahmin edebiliyorduk.

Android 7.0 Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Şimdi ortaya çıkan söylentiler ise bize Android 7.0’ın sandığımızdan çok daha kısa bir süre içinde çıkış yapacağını öngörüyor. Bu söylentinin kaynağı ise daha önceden amiral gemilerinin görüntülerini ve teknik özelliklerini internete sızdıran ve birçok iddası doğru çıkan @evleaks hesabının sahibi Evan Blass. Evan Blass son paylaştığı bilgilerde Android 7.0 Nougat çıkış tarihi olarak 5 Ağustos ve takip eden günleri işaret ediyor. Yani Android 7.0 sadece birkaç gün sonra çıkış yapabilir.

Evan Blass’a göre Android 7.0 Nougat Google’ın yayınlayacağı 5 Ağustos tarihli güvenlik güncelleştirmesini takiben ilk olarak Nexus 5X ve Nexus 6P telefonlar için yayınlacak. Blass’ın paylaştığı bilgilerde Nexus 5 için Android 7.0 güncellemesinin yayınlanmayacağı da not ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Android 7.0 Nougat’ın final geliştirici önizlemesinin yayınlanmasının ardından işletim sisteminin final versiyonunun kısa vadede yayınlanması olasılıklar dahilinde.

Furkan Demirci

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın