Akıllı Telefonlarda En Fazla 5 Uygulama Kullanılıyor

Akıllı Telefonlarda En Fazla 5 Uygulama Kullanılıyor

iOS ve Android marketlerde milyarlarca uygulama dolaşırken, yapılan bir araştırma aslında bu bolluk içinde 5 ya da 6 uygulamadan fazlasını kullanmadığımızı ortaya çıkardı.

Marketlerden uygulamalar indirip cihazlarımıza kurduğumuz bir gerçek. Ancak bu kurduğumuz uygulamalar bir süre sonra “çöp” olmaktan kurtulamıyorlar. iOS ve Android kullanıcıların yüzde 80’i ne kadar uygulama indirirse indirsin, sonunda 5 ya da 6 uygulamayı kendileri için esas kılıyorlar.

Elbette ki bu uygulamalardan birincisi Facebook, ikincisi de WhatsApp. Kullanıcılar günlük akıllı telefon kullanma alışkanlıklarında sosyal ağ bağımlılığından ve hızlı mesajlaşma ya da sohbet etme seçeneklerini ikinci plana atmıyorlar. Kullanıcıların yüzde 70’i genellikle bir oyundan fazlasını da telefonlarında barındırmıyorlar. Bu noktada popüler bir oyun kendi sosyal ve arkadaş çevrelerinde gözden düşmeden o oyunu terk etmiyorlar.

Gündem takip etmek içinde cihazlarında birden fazla haber takip uygulaması barındırmıyorlar. Alıştıkları bir kaynağı takip etmeye uzun süre devam edebiliyorlar. Bu noktada uygulama marketlerindeki bu zenginlik çok da bir anlam ifade etmiyor gibi görünüyor.

Bu uygulamaların yanı sıra, bir kamera ve bir fotoğraf işleyebilen uygulama da telefonun donanımına göre seçilerek çok kullanılan uygulamalar listesinde kendilerine yer bulabiliyorlar.

Furkan Demirci

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın