5 Samsung TouchWiz Özelliği Android’e Stok Yazılım Oluyor!

5 Samsung TouchWiz Özelliği Android’e Stok Yazılım Olacak

Samsung’un gittikçe gelişen ve beğenilen kullanıcı arayüzü TouchWiz’in bazı özellikleri Google Android stok uygulamaları olarak gelecekler.

TouchWiz 5 adet özelliğinin Android stok uygulamalar olarak kullanılabilecek olması Android kullanıcılarının hoşuna gidebilir. Bu uygulamaların yeni stok Marshmallow sürümleri ile beraber cihazlara geleceği konuşuluyor.

2016 yılında son derece beğenilen bir kullanıcı arayüzü olmayı Samsung TouchWiz’in stok Android yazılımlarına gelecek olan uygulamaları şunlar.

Kapanmayan ekran özelliği

Samsung Galaxy Note 7 ailesinin özelliklerinden olan kapanmayan ekran özelliği kullanıcıya telefonu açmasına gerek kalmadan önemli bildirimlere ulaşmasını sağlıyordu.

Kapanmayan ekran

TouchWiz oyun başlatıcı

Game Launcher özelliği oyun severlerin TouchWiz’de en beğendiği özelliklerden biriydi.

TouchWiz gamelauncher

Kamera Uygulaması

Android sürümleri ile gelen standart kamera uygulamasından oldukça gelişmiş olan TouchWiz kamera, Samsung Galaxy S7’nin diğer cihazlardan bir adım öne çıkmasını sağlamıştı. Bu özellik artık stok Android yazılımlarında bulanabilecek.

TouchWiz kamera

Uygulamaları etkisizleştirebilmek

Android 7.0 Nougat ile gelen bu özellik diğer ürünlerde yok. Bu durumu TouchWiz’in özelliği ile stok Android işletim sistemlerinde görebileceğiz. Ekranda beliren ancak hiç kullanmadığınız ikonların kontrolü üzerinde kullanıcıya avantaj sağlayacak ve arayüzün kontrolünü kolaylaştıracak.

uygulama kapat

Ekran kullanımını kişiselleştirme

TouchWiz ekran üzerinde ikon yerleştirme ızgarasının ayarları ile oynayabilmemizi sağlayabiliyor. Bu özellik bazı Android temalarda da bulunabiliyor. Ancak standart Android stok işletim sistemlerininvarsayılan özelliği değil. TouchWiz ile bu da mümkün olabilecek.

ikon yerleştirme

Furkan Demirci

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın